De Bronzen Uil 2021

Paragrafen

Caro van Thuyne heeft met haar debuut Lijn van wee en wens De Bronzen Uil 2021 gewonnen. Zij ontving het bronzen beeldje van De Bronzen Uil en een cheque van 10.000 euro op 9 oktober 2021 op het festival Het Betere Boek in Gent. Een boek dat de jury bekoorde door de authentieke weergave van een eigenzinnige zoektocht van een mens die opnieuw betekenis wil vinden in het leven.  
Sholeh Rezazadeh won met De hemel is altijd paars de publieksprijs.

De jury over Lijn van wee en wens

"Een debuutroman die op onnavolgbare wijze toont hoe verdriet soms ontsnapt aan de macht van onze woorden en hoe lichamelijkheid dan ter hulp komt. Op poëtische en sensuele wijze geeft dit debuut de rauwheid van het bestaan weer. Hier klinkt een nieuwe stem, oud en tegelijkertijd eigentijds in het taalgebruik."

Publieksprijs

Het publiek had een andere favoriet en bekroonde Sholeh Rezazadeh voor haar poëtische debuutroman De hemel is altijd paars (Ambo Anthos).

Andere genomineerden

  • Simone Atangana Bekono met Confrontaties (Lebowski)
  • Amarylis De Gryse  met Varkensribben (Prometheus)
  • Tobi Lakmaker met De geschiedenis van mijn seksualiteit (DAS MAG)
  • Vincent Merjenbergen  met De grijzen (Atlas Contact)

Samenstelling jury

Jos Geysels (voorzitter), Yasmine Allas, Majida Bellal, Wim van Gelder, Sylvain Peeters, Sofie Vandamme en Marnix Verplancke.

Juryrapport De Bronzen Uil 2021

Afbeelding_pagina